Jdi na obsah Jdi na menu
 Obrazek

       za PFko děkuji Janči od Amee a Rosie(www.stekajici-brnandy.estranky.cz)
30.12 09 - 1.1.10 tyto dny jsme strávily se skvělou partou lidí v Jeseníkách, v penzionu Annenská Huť. Ve středu nás naložila Pavla s Marťou k sobě do auta a vyrazily jsme směr Jeseníky. V jednu hodinu byl sraz v Rýmařově kde nás čekal Rosťa Valíček a zbytek lidí se kterýma jsme měli strávit silvestr. Na středu a čtvrtek byly plánovány obrany, které figuroval Rosťa. Zkoušela sem je i s Kelly, která je dělala naposledy někdy o prázdinách. Tentokrát, ale Kelly zajímalo vše okolo než figurant. V mezidobí jsme sledovaly ostatní psy jak jim ty obrany skvěle jdou. Ve čtvrtek večer jsme se sešli na pokoji a společně oslavili silvestr a vstup do Nového roku. Tímto všem zůčastněným i známým přejeme s Kelly mnoho úspěchů, štěstí, zdraví a splněná přání v roce 2010!!!!!
Fotečky od Katky a Pavly.


27.12.09
dnes jsme si šly protáhnout zlenivělé nožky na vycházku do Kuřimi. Šly jsme v sestavě Já a Kelly, Zdeňka a Easy, Veru a Sindy, Weru a Bora a Kesi. Byly jsme něco přes dvě a půl hodiny venku. Holky se pěkně proběhly a my protáhly ty lenivý nožky. Tak příště zas. Fotečky od Zdeničky zde.Obrazek


25.12.09 tak vánoce jsou za námi, prožily sme je v klidu a v pohodě. Kelly dostala spoustu dárků, i já něco dostala od ježíška. Tak že za rok zas:-))
20.12.09 dnes aby nám to po včerejší zmrzlé vycházce nebylo líto, jsem s Kelly jela na poslední coursing v tomto roce pořádaný českým psem. No moc se mi nechtělo. Teploměr ukazoval - 11 stupňů a navíc na takové ploše jako je Dvorska pěkně vyfukovalo. Začátek přejímky byl v 9:30, běhat se začalo po desáté hodině. V prvním kole Kelly běžela až dvacátá, jelikož neměla nikoho do páru, ale to jí nevadilo. Než sme přišly na řadu, zahřívali sme se všichni v místí malé hospůdce nebo jak nazvat ten kutloch. Ale hlavní že bylo teplo a i něco teplého do žaludku bylo.

Když odběhalo 19 běhů, tak si konečně přišla na své i Kelly. Jen že k mé nelibosti bohužel v půlce dráhy chytila střapec a já musela v tom mrazu běžet za ní, aby ho pustila. No moje plíce se v tu chvíli asi změnili v led. Ale Kelly byla naprosto spokojená. Druhý běh běžela ve čtveřici, třetí ve dvojici s Nikčou a čtvrtý byl pětičlenný a to ve složení Lara, Niky, Sheba, a ještě další pejsek. Kelly dostala náskok, neb z nich byla nejpomalejší, ale bojovala. Bafani si to pořádně užili a mi pěkně vymrzli.

Čest Janči a Matoušovi, kteří obsluhovali naviják a natahovali nám dráhu. A též odolným fotografům. Snad to nezanechá na nich nějaké násladky a nerozmrzají ještě do dnes :-))

Fotečky Gwen zde, od Káti, Pavly, Zdeňky, Wami,                  Obrazek


19.12.09 Na dnešek byl naplánováný výlet do Jedovnic. V 9:15 sem naložila Janču s Amee a Rosie a vyrazily směr Jedovnice. Zde nás už čekala Zdenka s Easy, Katka s Larou, Pavla, Marťa s Shebou a Nikčou. Vydaly jsme se na okruh kolem rybníku, který na konec měl 13 km. Zima byla teda děsná, brr. Ale vycházka zmrzlou přírodou byla prostě úžasná. Vycházku jsme zakončily v restauračce, kde jsme si daly pozdní oběd a pak vyrazily do tepla domovů.
Fotečky od Katky, Zdeňky a Pavly.
Obrazek
6.12.09 tuto neděli měl být coursing pořádaný brněnským coursing klubem, ale bohužel pro nemoc byl zrušen. Tak se začal rychle vymýšlet náhradní plán. Ten nakonec spočíval v procházce kterou pořádala Peťka od Ájky a Sidíka. Počasí moc nelákala k procházce. Bylo pošmourno a mlhavo. Zkrátka psa by ven nevyhnali. Ale nakonec sem přemluvila i Janču od Amee, naložila ji do auta a vyjelo se směr Klajdovka. Zaparkovaly jsme a čekaly na další příchozí. Za chvilku dojela Káťa s Larou, pak Peťka s Maxíkem v kočárku a Ájkou a Sidem a ještě se přidali další čtyři lidičky s rotvíkem, ridžbekem a labradorem a vyšlo se. Udělal se okruh Šumberou, bafani se pořádne prolítali, hlavně Lara která lovila Sidíka. Prostě i když bylo mlhavo, pěkně jsme si protáhli nožky a řádně vyvenčili pejsky. Tak snad příště zas.
Fotečky od Káti zde a Peťky zde.Obrazek
30.11.09 Moc děkuji Janči od Aimee (http://www.stekajici-brnandy.estranky.cz) za skvělé logo29.11.09 dnes to konečně vyšlo a coursing nám neodvolali. Sice byla pěkná zima, ale co bych pro Kelly neudělala. Přejímka byla od půl desáte a v deset se začalo běhat. Všichni pesani si pěkně zaběhali a mi lidičky pokecali. Super zmrzle strávená neděle. Fotečky od Zdeničky zdeObrazek15.11.09
bylo krásné počasí, tak že se domluvil výlet. Sraz byl ve 12:30 na zastávce přístaviště a šlo se směr Žebětín. Sešla se úctihodně velká skupina lidí a psů. Pokud sem dobře počítala tak to bylo přesně 16:17 lidí a psů, tři kočárky a tři malé děti.. Z počátku jsme šli kolem přehrady a pak přešli do lesa. Chvílema byla nádherná cesta a pak začlo být krásné blátíčko. Cesta ze začátku vedla do kopce, tak že sme se i pěkně zapotili a protáhli své ztuhlé končetiny. Počasí vyšlo naprosto nádherně. Všichni sme pokecali a probrali všechno možný. Prostě skvěle strávená neděle, akorát Kelly a většina dlouhosrstých pejsků co snami šla cestu zakončila ve sprše, neb byli jak prasátka. Fotečky postupně dodám, jak mile je dají jejich autoři na své stránky. Tak výletům zdar!!!!!
A první fotky od Peťky. Další od Káti.
A Janči.


Obrazek

za fotečku děkuji Peťce (http://acidapple.info)
31.10.09 byl sraz ve 12 hodin u lomu v Líšni. Šlo se v sestavě Káťa a Lara, Já a Kelly, Pavla, Martina a Niky a Sheba,  Romča a Sára, Fox, Arietka.
Šlo se procházkou po Šumbeře. A cestu sme zakončili na prima občerstvení, bramboráčkách, toustech, topinkách s nivou a salámem. Mňam. Už se těším na příště. Fotečky od Káti zde.


Obrazek

25.10.09 dnes jsem byla nechat Kelly proběhnou na coursingu pořádaný Českým psem v areálu Dvorska. Ráno byla pěkná zima, ale pak vysvitlo sluníčko a začalo se oteplovat. Kelly běžela první běh ve trojici, ale nebyl to vyvážený běh. ti dva pejsci byli hodně malí a tak jim Kelly v půlce chytla střapec, tak že se muselo vypouštět znovu a pak jim prostě utekla. Za to druhý běh byl super. Kelly běžela opět ve trojici a to s podlem a borderou. byl to moc pěkně vyvážený běh. Všichni se pěkně doplňovali. Prostě super strávené dopoledne. Fotečky od Lidušky ( CHS Royal Stuar)zde a zde a zde.


Obrazek

za fotečku děkuji Lidušce( http://www.royalstuart.wbs.cz)
No a pak honem dom, trošku se prospat a pak honem do práce na noční. Chjo2. - 4.10.09 pořádal náš cvičák víkendový výcvik ve Zbraslavy u Brna.
Příjezd byl plánovaný v pátek mezi 16 až 17 hodinou. Byly nám přiděleny pokoje. Ubytovali jsme se a v 18 hodin byla večerní vycházka a naplánování průběhu soboty a neděle. Na sobotní ráno byly naplánovány stopy, pak agility a  V. srandozávod. V neděli opět ráno stopy, agility a poslušnost. Pak uklid pokojů a hurá domů.
Stopy se dělaly nejdříve v řepkovém poli a druhý den sme jeli už na krásnou travičku. Rána byly pěkně studená, brr. Jo zima už pomalu klepe na dveře. Ale za to odpoledne byly krásně sluníčková a teplá. Po stopách sme rozdělali agility překážky a zkoušeli si navádět psy na jednotlivé skočky, tunel atd. Vesměs byli všichni začátečníci, tak že kolikrát musel páníček prolézt tunel, aby svému pejskovi ukázal jak se to vlastně dělá:-)) Kelly brzo pochopila o co jde a šlo ji to. Ale za to já sem málem nechala plíce někde na place. Jo na agility hold musí mít člověk fyzičku. Ale pěkně sme se všichni protáhli.
Po agility byl odstartován V. srandozávod. Úkoly byly vcelku hodně srandovní a běhavé.
Uplně na začátek jsme hledali schované psí tyčinky různě rozmístěné v oklí kotců. Bylo to na čas a vítězil ten kdo jich pozbíral nejvíc.
Další úkol byl běh se psem, který byl přivázaný na niti. Běhalo se po třech. Bylo nutné co nejrychleji vyběhnout, oběhnout tyčku a vrátit se zpátky do cíle. Během běhu se nesměla nit přetrhnout. Pokud se přetrhla, bylo nutné ji rychle navázat a běžet dál.
Další úkol bylo poskládat rýmující se básničku, která měla mít 6 řádků a obsahovala slova Zbraslav, výcvik, perlit, závod, název plemene svého psa. A co nejrychle ji odevzdat.
Další úkol bylo správně odpovědět na deset otázek.
Další úkol bylo co nejrychleji obléct svého pejska do tří kusů oblečení a doběhnout co nejrychleji do cílové rovinky.
Další úkol byl taky na rychlost a to co nejdřv ze všech přinést 1 pár ponožek, 2 vajíčka, kapesník, očkovací průkaz a zubní kartáček. Pejsek musel být při tom na vodítku a to muselo být v ruce.
Posledním úkolem bylo nasbírat za 4 minuty co nejvíc klacků či větviček. Největší počet zvítězil.
Ti co nasbírali nejvíc bodů samozřejmě zvítězili. Za první tři místa byly poháry a ceny si každý podle pořadí mohl vybrat sám.
Jména jednotlivých výherců doplním, jen jakmile budu znát soupisku.
No a v neděli ráno opět stopy, pak agility, oběd, poslušnost. Uklidit pokoje a odjezd domů. Skvěle strávený prodloužený víkend. Jelikož sem si skleroza zapoměla foťák, tak jakmile budou na stránkách fotky druhých, dám sem hned odkaz. A budem se těšit na příště.

Tak že fotky od Martinky a Charýska zde. Tomáška a Erinky zde.


Obrazek

za fotečku děkuji Martince od Charýska.

26.9.09 Kelly dnes úspěšně složila zkoušku ZPU I. I když větší sabotaci sem u ní ještě nezažila. Všem co úspěšně složili též patří velká gratulace. Huráááá. Fotky ze zkoušek sou zde.


21.9.09 dány na rajče nové fotky Kelly, které mám díky Katčinýmu foťáku. Moc moc děkuji za půjčení a možnosti si Kelly vyfotit. Fotky sou totiž moc moc pěkný.


Obrazek


20.9.09 jsem jela s Kelly na coursing do Dvorsk. Kelly odběhla krásně dvě kola a byla spokojená, bohužel naše sparing partnerka též kokřice, ale zlatá, to v půlce vždy vzdala, ale i tak super den. Fotečky od Kátě zde, Martiny zde


Obrazek

13.9.09
Dnes sem jela s Káťou, Davídkem a Larou do Rakouska na dostihový ovál, znovu zkusit, zda to Kelly bude bavit a zda si pamatuje, co se po ní vlastně chce. V 10:00 pro mně přijeli a vyrazili sme. Začátek tréninku byl opět ve dvanáct. Přijeli sme, nahlásily bafany. Já Kelly nejdříve dala na 80 metrů a pak na 360 metrů. Katka dala Laru dvakrát na 480 metrů, neb trénují na závody.
Jenom Kelly uslišela zvuk střapce, velice rychle pochopila, že se bude běhat. 80 metrů uběhla nádherně a 360 též, je pěkně fixovaná na střapec. Její čas byl na 360m  39.21 sec.


Obrazek


Lara Běžela taky pěkně, samozřejmě za mnohem lepší časy, joo hold ty dlouhý nohy mají výhodu:-)) Fotečky budou od Káti. Moc moc děkujiObrazek

Za fotečky moc děkuji Katce od Lary (www.lambra.ic.cz/index.html)
6.9.09 jsem se účastnila s Kelly voříškiády v Blansku. Jel s náma i můj táta, tak že foteček je požehnaně i nějaké videjko se nahrálo.
Příjezd účastníků byl plánovaný na 11 hodinu. Do 11:40 probíhala přejímka psů. Sešlo se na 78 pejsků. Asi kolem 12 hod. jsme začali. Nejdříve byla ukázka tance se psem a pak se předvedly orientální tanečnice.
Po nich začalo posuzování. Nejdříve nastoupily štěňata do 8. měsíců věku, poté veteráni od 9. let. Po nich začalo samotné posuzování psů. Pejsci byli rozděleni do dvou skupin a to Voříšci a Psi bez PP. Dále byli pejsci rozděleni ještě podle velikostí. Bylo tedy u psů bez PP 5 skupin a u voříšků 4 skupiny. Z každé skupiny byl vybrán jeden vítěz kruhu a ten pak postoupil do finále o Nejlepšího voříška a nejlepšího psa bez PP.
S Kelly jsem byla ve skupině s dalším angl. kokrem a bíglem. Zde se Kelly podařilo vyhrát vítěz kruhu a postoupila do finále.
V průběhu posuzování měli účastníci i diváci možnost volit Největšího sympaťáka výstavy. Dále zde byla i soutěž pejsek šikulka, kde si každý buď vylosoval úkol a nebo předvedl co jeho pejsek umí a dostal pak odměnu.
Pak se šlo na finále. Nejdříve nastupili voříšci a pak pejsci bez PP.
Ve finále jsme byly s Jack russel terierem, Irským setrem, jezevčíkem a labradorem. Moc sem si nefandila, ale.... Běhali sme kolečka, stavěli do postojů. Nakonec sme běželi ještě kolečko s irským setrem a bylo vidět, že se rozhodčí rozhodují mezi Kelly a setrem. Byla ve mně malá dušička, ale strašně mně těšilo, že publikum je pro Kelly. A nakonec řeč rozhodčích. Byli tři. Řekli, že je to 2:1. Dva pro Kelly a jeden pro setra. A vlastně hurááááááááááááá Kelly je vítěz voříškiády a získává titul Nejkrásnější plemeno bez PP. Skvělej pocit
Fotky  moje najdete zde. Další fotky od účastníků zde, zde a zde
 a zde
Videa zde
Další fotky zde a zde a zde

Obrazek


5.9.09 Dnes jsem jela s Kelly do kempu Obora v Bystrci kde se pořádala voříškiáda. Vcelku sem měla strach, že bude pršet, ale nakonec se počasí vydařilo a chvílema bylo i krásně slunečno.
Příjezd do kempu byl mezi 9 až 10 hodinou, kdy probíhala přejímka psů. Pak začala samotná výstava. Neprve se pejsci předvedli v kategoriích Největší podoba pán a pes a  Pejsek šikula. Po nich začalo samotné posuzování v kruzích. Kruhy byly dva, v prvním byli voříškové a v druhém psi bez PP. Dále byli pejsci rozděleni podle velikostí, dále na feny a psy, a do tříd mladých, otevřené a veteráni. Byli zde i pejsci s PP, kteří soutěžili ve svých kategoriích bez nároku na titul.. Sešlo se na 105 pejsků.
Já s Kelly byla ve třídě otevřené. S náma zde byly i další dvě fenky amerického staforda Nelly a am. pitbull teriér Gwen. Na prvním místě se umístila Nelly, druhé získala Kelly a třetí Gwen. Každá dostala medajli a nějaké dobrůtky.
Kellynčin posudek: 3letá fenka, černá srst, tmavé oko, dlouhé uši, pěkný postoj, veselý pohyb, středně silná kostra
S Kelly sem ještě soutěžila v kategorii nejlépe upravený pes. Zde Kelly získala 3 místo. První obsadil velký černý knírač a druhé americký kokršpaněl. Zde jsme dostaly pohárky a opět dobrůtky.
Dále se ještě soutěžilo v kategoriích Dítě a pes I. kategorie do 14 let, Dále II. kat. do 17 let. Senior Handling od 18 let. Po těchto kategoriích, se šlo do samotného finále.Všichni pejsci kteří obsadili první místa v posuzováni pak závodili v Nejlepší veterán - voříšek, Nejlepší veterán - pes bez PP, nejlepší mladý voříšek/ pes bez PP, Nejlepší voříšek - fena/pes, Nejlepší fena/pes bez PP a vítězové těchto titulů bojovali o Absolutního vítěze celé voříškiády.
Vše bylo pěkně zorganizované. Vítězům blahopřeji a příští rok třeba zas.
A jelikož sem si nezkontrolovala baterky ve foťáku, a při focení mi došly, tak bohužel je tahle akce bez fotek, ale snad dá brzo pořadatelka své fotky na web a dám sem pak odkaz.
Mých pár foteček.
Fotky od Anny a StrawBerry Black zde

2.9.09 výsledky, fotky a super článek od českého psa o závodě Hon na lišku

2.9.09 další úžasné fotky z LVT Zbraslav od manželů Erika a Aleny Celých, CHS Isbeer. Děkujeme23.8.09 jsem dostala příležitost jet s Kelly do Rakouska na dostihový ovál. Pozvala nás Káťa od Larušky, která už má vyběhanou rakouskou dostihovou licenci a je tedy  profík. Řekla sem si proč to nezkusit. Sraz byl v 9:45. Přisedly jsme do auta ke Káti, Davídkovi a Larušce. A vyrazilo se směr Rakousko Marchegg. Cesta příjemně utíkala. Začátek tréninku byl ve 12 hodin. V pohodě jsme dojeli a šli se přihlásit. Lara byla nahlášena na 2 kola po 360 metrech a Kelly na cvičných 80 metrů pro začátečníky, což znamenalo, že se jí střapec zastavil v půlce, to znamená na 40 metrech a pak běžela dál zbylých 40 metrů. Na startě Kelly moc zájem nejevila, neb, není střapec, jako střepec. Tady ten byl takovej divnej, ale jakmile se rozjel, a já Kelly vypustila s povelem chyť, tak vyběhla, ale vypadalo že hledá coursingový střapec a to co se táhlo zde po zemi jí ho moc nepřipomínalo a pak jí ještě zarazilo, že se to tak po krátké chvilce zastavilo, ale po druhém rozběhu už těch 40 metrů krásně doběhla a pochopila, že to co se táhne před ní, se má honit a zakousnout. Druhou 80 nám Káťa domluvila tak, že už ji Kelly běžela celou. A běžela moc krásně.

Obrazek


Pokud bude nějaké příště, tak zkusím už Kelly nechat oběhnou celý ovál a to těch 360 metrů.
Za to Lara po dlouhé odmlce byla pěkně natěšená. Jen co jsme dojeli do areálu, už věděla o co půjde a nebyla pomalu k udržení. Měla sem možnost ji i vypustit na startu aby si ji mohla Káťa vyfotit. A tedy, měla sem co dělat, abych ji udržela. Ale běžela moc nádherně, i zaběhlé časy po tak dlouhé pauze měla dle Káti výborné.

Obrazek

Po odběhu holek si nechala zapsat časy Lary do její karty a hurá směr Brno. Byla to skvěle strávená neděle!!!!!!!!!!!! A příště snad zas.
Za fotky Kelly děkuji Káti. Pár foteček ode mně zde.22.8.09 se konal v Radslavicích u Přerova coursingový Závod Hon na lišku pořádaný Českým psem. Přihlásilo se na 70 psů.
Budíček byl v 6:00. Nasnídat, nachystat jídlo a vyvenčit. V 6:45 pro nás přijela Míša, nasedly jsme k ní do auta a hurá na závod. Přejímka byla od 8 do 9 hodin. Závod začal krátce po 10 hodině. Kelly běžela dohromady s zlatou kokřicí Nikolou. Bohužel pro nedostatek informací, že pokud je v páru pes který běží licenci a má košík, tedy musí mít košík i ten druhý a to jsme nevěděli, tak nakonec musela každá běžet sama. Škoda, ale co se dá dělat, tak snad příště.
Psi byli rozděleni do skupin podle plemen. A to na ketegorii Barzoji a irští vlkodavové. Saluky a Sloughi. Vipeti. II. a V. FCI. Retrívři, honiči, ohaři a barváři. Kategorie psi typu Bull a buldočci. Teriéři a krysaříci. Ovčáci. Kříženci. Rhodeský ridgeback feny/psi.
Ceny byly též velmi lákavé. Udělovaly se medajle za první tři místa ve skupině a pak speciální kategorie. A to kategorie Lišák, Maratonec, Sprinter, Lovec, Šikula. Též za první tři místa. Poháry byly nádherné, ale bohužel Kelly ani na jeden z nich nedosáhla. Získala druhé místo ve své kategorii a stříbrnou medajli.. 1. byla Nikola, 2. Kelly a 3. Dolly z Křenovic.
Kvůli počasí se zvládlo odběhnout pouze jedno kolo a body se počítaly z něj. Fajn akce a prima lidi a psi.
Fotky nějaké zde
další zde a zde

Obrazek8. - 18.8.09 Jsem byla s Kelly na LVT Zbraslav u Brna. Tábor byl zaměřen na výcvik stop, poslušnosti a obran.
V sobotu ráno jsem naložila naše spolujezdkyně Peťku s Amy a Suri a vyjely jsme směr Dvorska si nejdřív cvičně zaběhnout coursing a pak hurá na tábor.

Obrazek


Po příjezdu nám byl přidělen pokoj, kde jsme se ubytovaly a vklidu vybalily věci. Večer byl pak krátký proslov jednoho z cvičitelů co a jak bude probíhat. Cvičitelé byli Martin Pejša, Mirek Valentin a Lukáš Kraus. Průběh jednotlivých dnů byl vesměs stejný. Ráno stopy, dopoledne poslušnost a odpoledne obrany.
S Kelly jsem se účastnila všech tří. Stopy dělala Kelly úplně poprvé, ale podle výcvikářů ji to šlo velmi pěkně. Tak uvidíme co dál. Třeba nějaká zkouška ze stop? No bude záležet spíš na mně a to zda najdem nějaký vhodný terén a hlavně jestli se mi bude chtít. V poslušnosti jsem s Kelly dosáhla toho, že mně za chůze konečně začíná sledovat i delší dobu, tak že musíme pilně cvičit, aby sledování bylo po dobu celé poslušnosti. Ale jinak mám Kelly nachystanou na zkoušku ZPU I. V obranách byla Kelly také úplný nováček, a jde i vidět, že to není hlídací plemeno, obrany byly spíš laxní a ne moc obranářské, ale nacvičily jsme skvěle hlídání předmětu, což je super. Co se týče počasí, tak i to nám přálo. Přes noc občas sprchlo a odpoledne bylo horko. V dobách volna mezi jednotlivými cvičebními úseky jsme chodili pesany venčit do okolních lesů, kde se mohli dosytosti vyběhat a vyřádit.
Čtvrtek a pátek byly zkouškové. Účastníci tábora měli možnost skládat zkoušky dle národního zkušebního řádu a IPO.  Já s Kelly se žádné zkoušky neúčastnila. Zato Peťa s Amy úspěšně složily zkoušku ZZO na výbornou.
Prostě opět skvěle strávený týden. a příští rok pokud bude možno, tak pojedem zas.

Obrazek

Fotečky moje zde. Verči zde.
Nějaká videa zde.
Povídání Katky a Qitty zde
Od Peti zde

26.7.09 Tak, už zas v pracovním kole. V týdnu 18 - 25.7. 09 jsem se s Kelly zúčastnila LVT v Herolticích u Tišnova, pořádaný školou pracovní a zábavné kynologie. Příjezd do tábora byl kolem 17 hodiny. Po závodě sem naložila věci do auta a vyrazila směr Heroltice. Dojeli jsme kolem 17 hodiny, byla nám přidělena chatka a šly jsme se ubytovat. Sraz byl v 18 hodin na večeři. Po večeři jsme měli chvilku pro sebe a v osm hodin byl opět sraz a povídání co a jak se bude dít. Sešlo se hodně pejsků různých ras. Matýsek- čivava, Čip - kříženec JRT, Bridgit - Cane corso, Bony - border colie, Deny - jezevčík, Art - irský vlkodav, Eliška - bulmastif, Kaši - kříženec vlčáka a rotwajlera, Sam - bígl, Ben a Tara - kříženec a sibiřský husky, Brix - bígl, Giny - chodský pes, Aki - labrador, George - angl. kokr. A samozřejmě jejich páníčci.
Celý týden byl prokládaný výcvikem poslušnosti, vodní záchranařiny,  řešení jednotlivých problému s povahou pejsků a různými soutěžemi. Večer bylo povídání na různá psí témeta, např.: dominance, výchova. Jídlo bylo taky super. Ráno v 7:30 vstávat, vyvenčit, pak hurá na snídani. Pak probíhal dopolední program. Ve 12:30 oběd. Ve 14 hod. začínal odpolední program. V 19:00 večeře a 20:00 večerní povídání. Fakt super týden, bezva lidi a pejsci a bezva vedoucí. Příští rok, snad opět zas pojedeme.
Fotečky ode mně zde, další zde a zde. Postupně budu přidávat fotky od jednotlivých účastníků.
Pár nahrávek z tábora na zhlédnutí zde.

Obrazek


18.7.09 Jsem jela s Kelly do Dvorsk na coursingový závod Seilin memoriál pořádaný MSC a českým psem. Předpověď počasí nam moc nepřála, ale ráno bylo sice chladno ale nepršelo. Sešlo se 72 pejsků různých ras pro závod a 52 pejsků kteří si dojeli vyběhat licence. Závod se skládal z dvou běhů a body se pak sčítaly. Vyhrál pak pes s největším počtem bodů. Jelikož Kelly běhá jediná z plemene kokrů, byla automaticky první. První kolo běžela Kelly ve trojici. Trať nebyla vysekaná, trak že asi v půlce všichni tři stratili střapeček a museli se vypustit z půlky tratě znovu, což znamelo míň bodů. Druhé kolo už běželi všichni tři nádherně, ale asi ve dvě hodiny odpoledne začalo pršet, tak že se bohužel pro nás, započítal pouze první běh. Kelly dostala 76 bodu ze sta. Ale i tak běžela pěkně.12.7.09 dnes jsem jela s Kelly na závod ,,do vrchu" v Předklášteří u Tišnova pořádaný Brněnským coursing klubem. Jel s náma i můj táta, aby se kouknul jaká je Kelly střapečkový závislák. Na místo konání na lyžařskou sjezdovku Klínek jsme dojeli s velkým předstihem. Dráha se nejevila moc složitě, ale potom co pořadatelé dali přejímku do cíle závodu, který byl na začátku sjezdovky, aby si pánečci zkusili co jejich pejsci poběží, sem si už myslela něco jiného. Než sem vyšlápla ten kopec, tak sem myslela, že vypustím duši. A to mně ještě strašili, že i největší závisláci se kolikrát zastavili v půlce trati a pánečci je museli dostat za každou cenu do cíle, neb jim běžel čas. Ta trať se totiž běžela na čas, tak že znamenalo pořádně se nadechnou a honem do kopce za pejskem. Já jsem naštěstí byla toho ušetřena, neb jsem Kelly vypouštěla dole na startu a táta ji po vyšlápnutí, chytal nahoře v cíli. Kelly běžela pěkně, celou trať bez zastavení, ale bylo na ní vidět že si pěkně mákla. Pejsci byli rozděleni do skupin, tak aby si odpovídali silou a rychlostí. My byly ve skupině ještě s jednou kokřicí a dvěma bíglama. Běželi se dvě kola, kdy nejlepší čas se počítal. Kelly získala krásné 1 místo ve své kategorii s časem 32,20 sekund. Aimee  získala 3 místo a Easy též 3 místo. Holkám moc gratulujeme. Sešlo se na 50 psů. Počasí nám též přalo. Potkala sem pár kamarádů, pokecali sme a prožili skvěle strávenou neděli. Příště se těším na podobnou akci. Fotečky od Zdeňky zde. Katky zde.

Fotečka je od Zdeňky a Easy

Obrazek


5.7.09 jsme se přidaly na malý výletík. Šel se okruh Šumbera. Počasí pěkně vyšlo, bylo sice děsný vedro, ale dalo se to. Šlo se v sestavě Katka a Lara, Pavla a Sheba a Niky, Já a Kelly, Zdenka, Luboš a Easy. Prostě pěkně strávené odpoledne a pak hurá zase do práce na noční. Pár foteček od Káti zde. Zdenky zde.4.7.09 jelikož je panička pořád v práci, tak se u nás nic moc neděje. V sobotu jak se panička vyspala po noční, se domluvila s Káťou od Larušky na večerním venčeníčku. Nakonec se k nám přidala i Pavla s Shebou a novým přírustkem štěňátkem Niky. Sraz byl na zastávce Bělohorská a odtud jsme šly na Stránskou skálu. Holky se proběhly a my pokecaly. Laruška už pěkně rehabilituje nožku aby mohla co nejrychleji zase honit střapeček.
21.6.09. Dnes jsme vyrazily do Dvorsk na coursing pořádaný českým psem. Kelly si odběhla tři běhy s francouzským buldočkem Blueberrym. Byl to krásný vyvážený běh. Potkaly jsme zde plno známých tváří a počasí nám krásně přálo. Pár foteček zde. Zdenčiny zde. Pořadatelů zde. Katčiny zde.Obrazek
No a odpoledne ve čtyři dojel můj táta s bráchou a oslavili jsme Kellynčiny 3 narozeniny. Pár foteček zde.19.6.09 Milá Kellynko. Přeji ti vše nej k tvým dnešním 3 narozeninám. Hlavně pevné zdraví a pevné nervy se mnou, které musíš mít. Sem ráda že tě mám. Kolikrát si mi pomohla, když sem měla splín. Buď stále taková jaká si. Mám tě moc moc ráda. Tvá panička.( Ps.: za obrázek děkujeme Káti od Larušky)

Obrazek13.6.09 jsme s Kelly jely na coursing do Radslavic pořádaný českým psem. V 6:30 pro nás dojela Míša s Ali a jelo se směr Přerov. V osm jsme tam byli jak na koni. Postupně se začli scházet pánečci s běhu chtivými pejsky. Byla pěkná zima, ale spíš jen nám páníkům. Pejsci se pěkně zahřáli při honění střapečku. Jak se odběhalo, vydali jsme se na obídek a pak se šli ještě projít do Tovačova kolem rybníků. Počasí bylo nakonec nádherný až moc velký horko se nakonec udělalo. Při cestě zpátky bohužel píchla Ali do nožky vosa, ale byla statečná a dokulhala až do autíčka. A pak hurá domů. Prima strávený den, s prima lidmi. Moje fotečky zde. Pořadatelů zde. Míši zde.
7.6.09  dnes jsme s Kelly vyrazily do Šlapanic na výstavu voříšků a psů bez PP. Už od rána bylo pěkný vedro. V devět hodin byla přejímka psů a pak začalo samotné posuzování psů v kruzích. Soutěžilo se v kategoriích velká a malá fena - voříšci. Velká a malá fena - psi bez PP. Velký a malý pes- voříšci a velký a malý pes - psi bez PP. Dále byly i soutěže Dítě a pes, pejsek šikula, největší podoba pán a pes a nejhezčí pár psů. A soutěž v agility. Já se s Kelly účastnila v kategorii malá fena bez PP. Získaly jsme krásné 3 místo a salámek a konzervu. Zdeňka s Easy která soutěžila v kategorii velká fena bez PP získala krásné 2 místo. Gratulujeme. Fotečky moje zde. Zdenčiny zde. Od Peťky zde. Od pořadatelů zde. 
20.5.09
Tak, už to má Kelly za sebou. Včera byla Kelly na kastraci. Byly jsme objednané na dvanáctou hodinu. Dostala injekci s uspávací látkou a já poté co už v klidu spinkala sem odešla s tím, že si mám pro ni v 14:00 přijít. Podle paní veterinářky byla vzorný pacient. Vše probíhalo v klidu. Když byla Kelly uspaná, tak jí paní doktorka ještě odstranila dva zubní kazy. Dostala sem instrukce co a jak a ještě antibiotika. Stehy máme jen dva, na začátku a na konci jizvy, zbytek sou vnitřní. S Kelly mi pomáhal můj táta. Vzali jsme ještě polospící Kelly nasedli do auta. Prý je lepší aby se pejsci probouzeli doma, je to pro ně méně stresující. Doma sem položila Kelly na připravené lůžko na zemi a přikryla dekou. Ještě asi dvě hoďky trvalo než se plně probudila. Chvílemi se třásla a najednou se chtěla zvednout a začla strašně vřískat a počůrala se. Tohle se ještě opakovalo třikrát. Počůrání doprovázené vřískotem. Prostě děs. V tu chvílu sem si nadávala do všeho možnýho, že sem Kelly tohle udělala. A ty nechápající pohledy, kdo zažil, pochopí. Večer se přišla na maroda podívat kamoška a hle Kelly ji šla sice pomalu, ale šla se s ní přivítat a při tom i vrtěla ocáskem. Noc Kelly prochodila, asi jak nevěděla jak si lehnout. Ráno už bylo lépe. Kelly už chodí, sice menší úseky, ale jde ji to. A při čůraní si bez kňučení i čupne. Ráno snědla misku vařené rýže s kuřecím masem a mrkví. Padlo to do ní jak do prázdné studny. Většinu dne sice ještě pospává, ale větší bolesti nemá. Když sem se koukala na jizvu a vyholené bříško, no přišla o notné množství chlupů, ale snad to postupně doroste. Jizva je ale krásná bez zarudnutí a sekrece. 27.5 jdeme na kontrolu a na vytažení stehů. Do té doby má Kelly naordinovaný klid, nošení do schodů i ze schodů a venčení na vodítku. Tak snad bude už jen lépe a Kelly brzy zapomene, že něco takového prožila.
Pár foteček je zde.


17.5.09 nás pozvala Peťka na výlet. Sraz byl na Staré osadě. Sešlo se úctyhodných 10 pejsků a 9 ženskejch a 3 děti. Autobusem jsme dojely na Klajdovku a odtud pěšky po žluté. Šlo se přes Velký Hornek do údolí Říčky, kolem jeskyně Pekárny a skončily jsme v Mariánském údolí. Po cestě jsme navštívily restauraci ,,U jelena" kde jsme se občerstvily. Výlet byl super. Až na občasné cyklisty. Počasí nám přálo. Svítilo krásně sluníčko. Psi se krásně vylítali  a my jsme pěkně pokecaly. Rády se připojíme i příště. Nějaké fotečky sou zde.
Peťiny fotky zde.
13.5.09
jsem byla nechat Kelly vyfotit v ateliéru. Fotečky sou naprosto nádherné. Joo šikovná fotogravka se hold v Peťce Marečkové nezapře(http://acidapple.info/). Moc děkuji za supr fotky. Malá ochutnávka zde.
10.5.09 Sheba v pohodě u nás strávila noc a já si alespoň vyzkoušela jaké to je mít dva pejsky. Kelly z toho sice moc nadšená nebyla, ale když pochopila, že Shebinka opravdu bude přes noc, tak se trošku uklidnila. Ráno jsem vstala o půl deváte a čtu sms, že mám být v devět u Zoo, která mi mymochodem přišla včera večer, ale nějak jsem ji zasklila. Tak že rychle volat, že dojedu později. Rychle sem zbalila holky a sedly do autíčka a uháněly  do ZOO. Dorazily jsme o čtvrt na devět. U ZOO už na nás čekala Míša s Ali, Tomáš, Míša s Erinkou a Athosem. Už od rána bylo pěkný horko. Z Míšinýho zvrtnutí kotníku se nakonec vyvynul výron, tak že dostala na pohotovosti ortézu. Ale byla statečná, kopcovitou ZOO zvládla na jedničku. V průběhu prohlídky se k nám přidala Pavla, která si přišla pro Shebu.Prohlédli jsme si zvířátka, pejsci nasáli nové pachy a jak začal hostnout dav lidí, tak jsme raději ZOO opustili. Já s Pavlou a s Kelly a Shebou jsme šly do lomu v Líšni vykoupat holky a zbytek šel grilovat masíčko na cvičák. Holky se v lomu pěkně zchladily a zaplavaly. Sluníčko neuprosně pálilo, ale sem tam foukal příjemný větřík. Prostě skvěle strávený den a prodloužený víkend, který jsem měla náhodou volný. Snad bude takových dní víc. Já nefotila, ale dodám fotečky jiných, jakmile je dají na stránky. Fotky Pavly z koupání v lomu zde.
9.5.09
další super den. Jely jsme na coursing pořádaný českým psem, který se konal na jezdeckém areálu Dvorska. Sluníčko nám opět přálo. První běh běžela Kelly s kříženečkou Shebou, druhý s francouským buldočkem Blueberry. Skvěle strávený den. Potkaly jsme zde plno známých a pokecali. Při odchodu jsem nečekaně dostala na hlídání Shebu od Pavlínky. A jelikož se mi ještě nechtělo dom, tak sem s holkama  jela na návštěvu ke Zdeňce od Easy. Kde si Sheba s Easy pěkně vyhrály a navečer jsem jela dom. Těšíme se na další akci. Fotky od Zdeňky zde a moje zde.
Pavlušky zde.
Další fotečky zde
Katčiny fotky zde
8.5.09 dnes jsme si udělali malý výletík. Sraz byl ve dvanáct odpoledne u Ronda. Šly jsme v sestavě Míša a Eileen, Šárka a Emma a my. Cíl byl v Bystrci. Šli jsme lesem, cesta vedla převážně do kopce, tak že si naše nožky trochu mákly. Bylo nádherné teplo, na nebi ani mráčku. U Antroposu jsme si dali malou přestávku a občerstvili se a pak pokračovali směr Bystrc.  Po cestě si Míša zvrtla nohu, tak že zbytek cesty musela pajdat. Pejsani se skvěle prošli a mi poklábosili. Skvělě strávený den. Fotečky sou zde.
2.5.09 Paničce už otrnulo, tak se rozhodla že na coursingový závod v České Vsi u Jeseníku pořádaný MSC nakonec pojedeme. Vstávaly sme v 4:30. Pro paničku šibeniční hodina. Z postele se jí moc nechtělo. Honem se nasnídat, zbalit věci do batohu. V pět k nám měla přijet Janča s Aimee, kterou sme naložily do autíčka a vyjely do Šaratic ze Zdenkou a Easy. Zde jsme přesedly do dalšího autíčka a uháněly směr Jeseník. Cesta byla dlouhá, skoro tři hoďky, ale rychle ubýhala neb sme ji my ženský prokecaly. Dojely jsme do cíle ranč Orel. Nahlásily jsme pejsky a vyslechly si od pořadatelky pokyny. Běžely se dva běhy. Z nich každý byl ohodnocený body, které se na konci sčítaly. Kelly běžela s americkým kokrem Joeym  v pořadí druhý běh. Aimeee běžela s Dolly z Křenovic(IS) a  Airony Monvi Salvia(VOK). Easy běžela jako 11 běh s Ellis(NO). Z rána bylo trochu chladno, ale jakmile vysvitlo sluníčko, tak se začalo oteplovat. Počasí nám nakonec krásně vyšlo. Po odběhnutí běhů jsme si s holkama daly dobrý obídek, šly se projít do okolních lesů a pak hurá na druhé běhy. Po odběhnutí všech běhů byly vyhlášeny výsledky. Kelly získala nádherných 170 bodů a tím první místo ve své kategorii, jelikož byla jediným zástupcem svého plemene. Aimee 184 bodů a Easy 174 bodů a obě též první místo. Velkým a milým překvapením bylo, že Aimee na svých prvních závodech získala i titul NEJLEPŠÍ NECHRT. Tímto jí moc gratuluji. Děkuji všem za skvěle strávený den.

Fotečky od Zdenky zde. Marka zde. Já moc nefotila, ale pár portrétů najdete zde.27.4. 09 Na dnešek jsme měly s holka z práce naplánovaný výlet na Vranov na zámek. Sešlo se nás hodně. 8 dospělých a tři děti a dva psi. Sraz byl v sedm ráno na Hlavním nádraží.  Zde sme se seskupili a jeli vlakem do Okříšek, kde jsme přestoupili a jeli do Šumné a odtud pěšky do Vranova. Cesta byla pěkná, vedla spíš lesem, tak že jsme mohli psy i děti vypustit na volno. My dospělaci pokecali. Po cestě jsme narazili na restauraci U Vodnáře, kde jsme si dali dobrý oběd. Zde se k nám přidala hlavní aktérka výletu Helča, která nás dovedla až na zámek. K zámku nás čekal ještě malý výšlap do kopce, který jsme ale úspěšně zvládli. Před zámkem jsme dali další malé občerstvení a vydali se do zámku. Pejsci museli bohužel čekat venku. Prohlídka byla nádherná, ale až na tu zimu co byla uvnitř. Po prohlídce jsme ještě dali na zahrádce kafíčko a šli ve Vranově na autobus který nás dovezl do Znojma a odtud vláčkem do Brna. Prostě prima výlet s prima lidma. Až na to, že sem nezvládla ten přechod teplo zima a odnesla to pořádnou chřipkou. Tak že se teď pěkně léčím. No ale i přesto, příště zas!!

Fotečky sou zde.
11.4.09 Dnes jsme jely na coursing pořádaný Českým psem. Místo do Radslavic se jelo nakonec do Radkovy Lhoty. Vstávaly jsme hodně brzo. Budíček byl v 5:45. Ráno se rychle nasnídat, a v 6:20 přijela Janča s Aimee, kterou sem naložila do auta a vydaly sme se směr Šaratice, kde jsme přesedly do druhého autíčka, které řídila Zdenička od Easulky, jež nás dovezla ke kýženému cíli. Dojely sme jako první. V auti bylo krásně teplo, ale jakmile jsme vystoupily, tak se do nás opřel studený výtr. Byly jsme všichni nalehko, tak že nám byla pěkná zima. Sluníčko začalo však postupně hřát až bylo pořádné horko. Sešlo se hodně pejsků různých ras. Všichni si krásně zaběhali a i někteří páničci, když museli pomáhat svému pejskovi který ztratil střapeček. Kelly běžela moc pěkně. Běžela v páru se šeltií Romiš. Aimee si trošičku, ale doopravdy jen trošičku nadbíhala, hold je to holka chytrá. Easy běžela jako profesionálka, však má už pár medailí doma. A pěkně se předvedla i Rosienka, které musela trošku při nahánění střapečku pomoct panička. Naprosto skvěle vydařený den. Bafani si každý zaběhli dvě kola a byli spokojení. Na konci jsme opět vše a všechny naskládaly do auta a vyjely směr Šaratice. U Zdeničky jsme si ještě daly kafíčko a pak frčely do Brna.

Tímto moc děkuji Zdeničce za odvoz a přívoz. A příště zas se budeme těšit.

Moje fotečky najdete zde.

Fotečky od Zdeničky zde a Janči zde.4.4.09 Dnes jsme se vydali do Slavonic u Slavětína vyběhat si coursingovou licenci. Jely sme s Jančou a Aimee, s Ráďou, Jančou a Natkou a Sidíkem. Cesta nám rychle utíkala. Dojeli sme na místo a jen sme se přihlásili, šla Kelly na první běh. Krásně běžela. Pak šla na řadu i Aimee, která si trochu nadbíhala, holt je to chytrá holka a ví, že návnada do zdi nepoběží.

Poprvé běžěla i Natka. Střapeček ji moc nezajímal, ale věříme, že po dalších bězích se i z ní stane střapečkový závislák.

Počasí nám jen přálo. Bylo nádherné teploučko. Na cestě zpátky jsme se stavili na dobrý obídek, a hurá dom.

Moc děkujeme Ráďovi a Janči, že jsme se mohly přidat. Děkujem za pěkný den. Fotečky od Janči zde. Kátě zde30.3.09 Zdravím, no jak koukám, tak celej měsíc sem paňucha nic nenapsala. Ono se taky ani nic zvláštního nedělo. Po loveckém výcviku sem začla hárat, tak se mnou paňucha nechtěla nikam chodit. Prý žádný štěňátka nechce. Css. A to se mi družilo tolik psích chlapáků.  Ale v klidu sem dohárala a už mám zas klid. A žádný kalhotky.

No a abych se prý nenudila, tak si paňucha vymyslela, že vyběhám coursingovou licenci. Začínáme 4.4. v Slavětíně u Slavonic(MSC), kde bych měla splnit jeden solo běh a jeden společný běh. A 2.5. pokud se nenaskytne příležitost jiná a dřív, tak pojdem splnit poslední licenční běh do České Vsi u Jeseníku(MSC) a panička mi zažádá o licenční kartu, abych mohla začít závodit a třeba si vyběhat nějakou medaili. 11.4.a 9.5. jedem jen tak cvičně si zaběhat s Českým psem.

A mám takovýho tucha, že se na mně něco nemilého chystá. Panička mi to nechce říct, prý abych se nenervovala. (Panička: rozhodla sem se po dlouhém zvažování, že Kelly nechám vykastrovat, štěňátka nebude mít, jelikož nejsou pro ně podmínky. Předběžný termín je 19.5. kdy mám týden dovolené a budu se jí moct plně věnovat. Snad to holka moje zvládne a odpustí mi tu bolest.)1.3.09 Na dnešek sme byli pozvané na lovecký výcvik. S Kelly sem už dlouho necvičila, tak sem si řekla proč ne. Bojujeme stále s aporty. Činku a atrapu zajíce Kelly bere spolehlivě, ale jakmile dojde ke změně aportu tak stávkuje. Měli sme sraz na Slatině ve dvě hodiny. Sjelo se vcelku hodně pejsků. V přesile byli maďárci, pak labrador, výmarský ohař. Na začátku sme procvičili poslušnost, což Kelly neměla problém a pak sme se rozdělili a každý cvičil co potřeboval. Ohaři vystavovali křepelku a hledání. Já s Kelly se vrhla na aporty. Atrapa zajíce a dřevěná činka bez problémů i pěkně hledala. Tak sme zkusili srnčí nožku. Ze začátku nechtěla, pak nám Peťka vysvětlila, že to je kámen úrazu a musíme na to s menčím nátlakem. Nožku pak po chvíli začla v pohodě aportovat a tak sme přešli na láhev omotanou pravým bažantím peřím a to se mi nepodařilo u Kelly zlomit. V neděli jdeme zas, tak budem pokračovat dál.
Fotky Janči zde. Lukáše zde.23.2. 09 Včera jsme se vrátili z prima prodlouženého víkendu. Odjeli sme na 4 dny do vesničky Cotkytle, kam nás pozvali Aimeenkovci. Sraz byla v 10:30 na parkovišti u globusu. Ale panička nejdřív vyzvedla naši spolujezdkyni Simču, která jela s náma. U globusu sme se připojili k Aimeenkovcům a vyrazili směr Cotkytle. Po cestě sme se ještě zastavili na obídek a pak přijeli k chatičce. Všude bylo sněhu pomalu až po kolena. I chatička byla pod sněhem. Janča s Honzíkem odhrabali cestičku k chatě a panička chtěla otočit auto, ale ejhle, začlo to strašně podkluzovat a už nevyjela. Všichni přítomni začali tlačit, ale auto se ani nehlo. Nakonec nám pomohli místní kluci, kteří donesli popel a nasypali ho pod kola a pak panička vyjela. Pak se auto konečně zaparkovalo a vynesli sme věci do chaty. Kde byla straaaaašná zima. Honzík začal topit v kamnech, aby sme měli teploučko, ale chvíli to trvalo než se v chatě rozlilo krásné teplo. S holkama sme šli na kratčí procházku za chatu, ale daleko sme nedošli, jelikož sme se bořili až po kolena do sněhu. Večer dojeli Gabča, Lukáš a Aira a Radek, Janča a Naty s Cherry.
V pátek ráno sme se nasnídali a my holky vyrazili na běžky. Já běžky neměla, tak sem holky doprovázela pěšky. Neodhadla sem to ani s oblečením. Tak snad příště se už řádně připravím. Ono brodit se sněhem v riflích, není žádná slast. Janča vybrala trasu na rozhlednu Lázek, ono možná v létě to musí být nádherná procházka, ale teď kde bylo všude fůra sněhu, vedla ceska půlmetrovou vrstvou sněhu. Tak že sem se bořila já i holky na běžkách pěkně hluboko. Janča s Simčou byly většinu cesty na zadku a Gabči se nakonec podařilo utrhnou podrážku a zbytek cesty k chatě je musela nést v ruce. Vrátili sme se proto do chaty Gabča si vyměnila boty a vydali sme se za klukama na sjezdovku. To už cesta vedla po silnici, tak holky pěkně frčeli. Pesani řádili ve sněhu jak pominutí. Na sjezdovce sme si dali čajíček pro zahřátí a vydali se i s klukama zpátky na chatu. Kde sme si dali výborný obídek v podobě gulášku, který uvařila Janča. O večerní zábavu se postaral Lukáš s Honzíkem, když se snažili na flaškách od piva zahrát ovčáky čtveráky. Smáli sme se, až se za břicho popadali.
V sobotu přestal konečně padat sníh a foukat vítr. Byl nádherný sluneční den. Sluníčko nádherně hřálo. Vydali sme se tedy po snídani na krátkou vycházku. Kromě Janči a Simči, které vařili výborný obídek. Dobroučké kuřátko. Po obědě sme se my holky vydaly zase na běžky, já která je neměla sem dostala do ruky foťák a dokumentovala sem snažení holek na běžkách. A bylo co fotit i videjko sem jim nahrála :-)) Večer pak Gabča a kluci jeli na svah a my se bavily v chatě. Jak dojeli, tak jelikož asi nevybili všechnu energii, pustili se kluci a Janča do stavění iglů. Byli tak šikovní, že se tam nakonec věšli všichni čtyři. A Airuška jim tam vytvořila i okýnko, i když za ne moc velkého nadšení.
V neděli sme se nasnídali a začli se balit a poklízet chalupu.  Po cestě domů sme se stavili opět na obídek a pak hurá dom.
Byly to skvěle strávené čtyři dny s prima partou lidí. Tak snad si to budem moc někdy znovu zopáknout.

Fotky Janči zde. Gabči zde
15.2. 09 Se konal další výletík. Měli jsme sraz v Ořešíně v Rakovci v 10:30. Všude plno sněhu a velká zima. Sešlo se nás vcelku hodně. Káťa a David s vypůjčeným Foxem a Sárou, Zdenka s Easy, Pavla s Shebulou, Jáňa a Honzík s Aimee a Rosie. Jakmile sme byly všichni pohromadě, vyrazily sme na okružní cestu. Cesta vedla lesem, tentokrát spíše do kopce, ale alespoň sme se v té zimě pěkně zahřály. Pejsani lítali jak střelení, Kelly si opět celou sestu nosila klacky.  Prostě super strávený den.
Fotečky od Kátě zde a Janči zde a Zdenky zde.
8.2.09
se panička vydala beze mně na výstavu psů Duo CACIB Brno. Nechala mně pánečkovi doma a ještě pohrozila, že mi prý doveze sestřičku. Css.Ale naštěstí nepřivedla. Byla podpořit naše psí kamarády, kteří se byli vystavovat. Tady sou jejich výsledky ( jsou opsané ze stránek Aimee):

Airinka ( Arka z Hanačova ): V3, V2 res. CaC

Meyko ( Aretka z Hanačova ): V2 Res. CAC, V3

Athos z Bolatic: V1 CAC Cacib BOB

Coffeenek ( Brown z Tišnovských revírů ): V1 CAC, V1 CAC

Dave Akcezal: V1 CAC, V1 CAC r.CACIB

Anie ( Tišnovské revíry ): V1 CAJC

V neděli celý den pršelo, tak sem se válela s pánečkama v posteli. Večer mně panička nechala samotnou a odešla na noční.

Už se těším na příští neděli kdy se bude pořádat další výletík. Další víkend jedeme se známými na prodloužený víkend na chatu v Cotkytlích. A 28.2 jedu s Jančou a Aimee do Chrudimi vyběhat si coursingovou licenci. Už se s paničkou moc těšíme.


25.1.09 Se konal další výletík. Dojeli jsme do Židenic na vlakové nádraží a odtud jsme jeli do Bílovic. Z Bílovic jsme se pak pěcha Bílovice- Šumbera- Bílenda. Sešla se nás opět velká parta. 10 lidí a 9 psů. Jmenovitě Katka a Lara, Já a Kelly, Honzík a Aimee, Jana s Naty, Radek s Cherry, Lukáš a Gabča s Airou, Romča a Pavel s Sárou a Foxem, Pavla s Shebou. Procházka byla dlouhá kolem 10 km. Pejsci se pořádně vylítali a Kelly si opět celou cestu nesla klacek. Jediné mínus bylo to, že bylo dost mokro a blátivo, tím pádem byla Kelly jak ta blátivá koule. Ale super výlet. Už se těšíme na další. Odkazy na fotky dodám postupně. Fotky od Lukáše zde

Katky zde

Honzíka zde


22.1.09 Dnes sme byly s mojí psí sestřičkou Nasťou a jejími páníky na procházce po přehradě. Byly sme obě jak ty prasátka, ale pořádně vyběhané, že jakmile sem došla dom, a panička mně umyla, sem lehla a spala až do rána. Fotečky dodám co nejdříve.


15.1. 09 přidány zimní fotky do alba

10.1.09 Dnes jsme byly na dalším výletě. Trasa byla 12 km dlouhá. Sraz byl na Hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vláčkem jsme pak jeli do vesničky Česká a odtud pěšky až na brněnskou přehradu. Šlo se tedy Česká- Pod Sychrovem- Jinačovice- Rozdrojovice- Brněnská přehrada- Bystrc.
Zima byla tedy pořádná, ale jelikož cesta z velké části vedla do kopce, tak jsme se i zapotily. A cestou byl používám i doping slivovice a teplý čajík. Pesani se opět do sytosti vylítali.
Před koncem cesty se nám ztratily dvě psí krasavice Natka a Aimee. Asi se vydaly na lov zajíčků či srnek a na nás se vykašlaly. Naháněli jsme je asi 45 minut. Za tu dobu jsme pěkně promrzli. Když se konečně našly, tak jsme pokračovali dále.
Cestu jsme si zkrátili přes zamrzlou přehradu. Bylo zde hodně lidí.
Cestu jsme zakončili v hospodě na dobrém obídku. Mňam
Všem moc děkuji za pěkný den a příště se už těším na další výlet.
Fotečky od Jaňule zde. Moje zde
Pavla zde


4.1.09. Tak už se paničce blíží konec volna a zítra poběží opět do práce. Fňuká, že se jí vůbec nechce. Ještě že sem pes a nemusím do té práce chodit. Sláva nám pejskům.


3.1.09 Ahoj. Tak včera sme byly na další procházce. Byla sice trošku větší zima, ale musely sme si protáhnout klouby z toho nicnedělání. Tentokrát sme měli sraz v Řečkovicích na vlakovém nádraží. Sešly sme se v hojném počtu. 
Janča s Honzou a MOK Aimee a kříženkou Rosie. Radek s ohaří slečnou Cherry,  bíglinka Naty s paničkou Janou, Míša s  kříženkou Ali, Danča s MOK Jašikou, Kaťa s RR Larou. Vydaly sme se do blízkého lesa. Bafani lítali jak o život. Proháněli se po kopcích a člověk chvíli přemýšlel, zda to nejsou kamzíci. Kelly opět neodolala a po celou cestu si nosila klacky. Ale měla tentokrát zdatnou soupeřku a to Jašiku, která když se házel klacek, byla hold rychlejší a klacek jí vždy vyfoukla a nechtěla se o něj pak dělit. Užily sme si krásnou dvouhodinovou procházku, psi se pěkně vyběhali a my si protáhly svá ztuhlá těla. Tak příště opět. Fotečky Katky zde.
Fotky od Janči zde.

 
29.12.08 Jsme šly s Athoskem, Aimeenkou,  Rosienkou. V plánu byla 11 km trasa. Vlakem jsme dorazili do Střelic a od tama pěcha do Žebětína. Jo a vlakem sem jela poprvé, ale cestu sem zvládla a nezlobila. Athos a Aimee spolu běhali jak o život, prohledávali terén. V jednom lese se jim podařilo najít divokého zajíce, který byl asi nemocný, jelikož mu dali pěkně zabrat. Ale přežil. Já si našla ve Střelicích klacek a ten sem si nesla až skoro do Žebětína. A Rosie, ta běhala kolem páníků a hlídala nás. Cestu jsme zakončili v restauraci ,,U Richarda", kde jsme si pěkně nacpali bříška. Už se těšíme na další výlet. Fotečky od Janči zde. Já neměla sebou foťák.


24.12
Tak a mám po druhých vánocích. Se ale mám, že! Dostala sem pytel žrádla a konzervičku. A panička, co ta dostala dárků, asi byla moc hodná. Tak snad všichni mý štěkaví kámoši, dostali hordu dárků a pánečci jim slíbili, že budou příští rok ještě hodnější než letos. Chi. Haf


23.12 Ahoj. Dneska u nás probíhaly vánoce, a to s paniččiným tátou a bráchem. Jelikož panička na vánoce odjížděla mimo domov. Táta udělal chlebíčky, nachystal šampus, kterého si panička ani necucla, jelikož měla ještě řídit.. Za chvíli došel její brácha. Pojedli spolu, i já dostala jeden chlebíček, mlask. A pak jsme se vrhly na dárečky. Každý měl pod stromečkem něco. A já měla nejvíc. Dostala sem různé dobrůtky i ty podle paničky co strašně smrdí  a hračky. Prostě bezva předvánoce22.12. 08 Haf, všem svým lidským a psím známým přeji já a má panička pohodové vánoce, bohatého ježíška a šťastný Nový rok. A v příštím roku 2009 opět ahoooooj.

Obrazek